ZoomAl vele jaren wordt iedere woensdagochtend in de kerk van Ede een Woord- en Communieviering of een gebedsviering gehouden. Hierbij gaat pastor Guido Dieteren of één van de parochiële voorgangers voor. Vanwege de huidige lockdown kunnen deze vieringen nu niet doorgaan. Gelukkig heeft de geloofsgemeenschap Ede hiervoor een bijzonder initiatief bedacht: een Zoom-viering!

Lockdown kerkVorige week heeft het kabinet gemeld dat de lockdown in Nederland wordt verlengd tot dinsdag 9 februari. Naar aanleiding van dit besluit is op de website van de Kerkprovincie het bericht gepubliceerd ‘Maatregelen R.-K. Kerk na persconferentie kabinet 12 januari ongewijzigd’.

Kerk EdeNet als de burgemeesters van de gemeente Rhenen en van de gemeente Veenendaal al eerder deden, heeft nu ook de burgemeester van Ede, René Verhulst, een brief gestuurd aan alle pastores en predikanten. Hierin verzoekt hij ons dringend om, vanwege de lockdown en de maatschappelijke verantwoordelijkheid van de kerken, de komende weken in de gemeente Ede geen fysieke vieringen te houden en in het geheel af te zien van samenkomsten.

Kerk EdeNet als de burgemeesters van de gemeente Rhenen en van de gemeente Veenendaal al eerder deden, heeft nu ook de burgemeester van Ede, René Verhulst, een brief gestuurd aan alle pastores en predikanten. Hierin verzoekt hij ons dringend om, vanwege de lockdown en de maatschappelijke verantwoordelijkheid van de kerken, de komende weken in de gemeente Ede geen fysieke vieringen te houden en in het geheel af te zien van samenkomsten.

KerststalHij komt, hij komt in ons midden! Vieren jullie de geboorte van Jezus met ons mee? Dit jaar vindt het grote feest online plaats met pastoor Ten Have en alle gezinnen van de parochie. Noteer in jullie agenda: donderdagavond 24 december om 19:00, inloop 18:45 (kom op tijd om te zorgen dat de verbinding goed werkt). Nodig vooral iedereen uit van buiten en binnen de parochie, we hebben oneindig veel plaatsen in deze viering!

Kerstmis 2020Helaas zijn er geen publieke vieringen in de parochie op Kerstavond en Eerste Kerstdag. Daarom willen we u attent maken op de livestreamvieringen in onze parochie. En de TV-uitzendingen. De vieringen staan op dit moment al 'klaar' op Youtube.

Vier KerstmisDe in TitusBreed en elders aangekondigde Kerstinlopen in de kerken van onze parochie kunnen helaas niet doorgaan. Hieronder een toelichting door pastor Guido Dieteren.

VaccinatieNu de ontwikkeling van verschillende vaccins tegen Covid-19 vordert, nemen de vragen rond wel of niet laten vaccineren toe. Deze vragen worden ook gesteld aan de Bisschoppenconferentie. Kardinaal Eijk, referent voor medische ethiek namens de conferentie, beantwoordt een aantal van de meest gestelde vragen over dit onderwerp. Belangrijke vraag is of de referent katholieken aanraadt zich te laten vaccineren.

Logo Aartsbisdom UtrechtAl sinds maart beheerst het coronavirus ons leven. Gelukkig horen we inmiddels steeds meer hoopvolle berichten over vaccins tegen dit virus. Hopelijk zal er uiteindelijk voor iedereen in de loop van 2021 een vaccin beschikbaar zijn dat ons bevrijdt van de coronaviruspandemie. We zullen echter ook een groot deel van volgend jaar moeten volharden in het zorgvuldig toepassen van de voorzorgsmaatregelen: anderhalve meter afstand houden, veelvuldig de handen desinfecteren en niet samenkomen met grote groepen. Voor de een is dat gemakkelijker dan voor de ander; zo heeft de een goed gezelschap om zich heen, de ander echter weinig of in het geheel niet.

  • Meest recente aanpassing(en): zondag 21 februari 2021, 21:10:30.